Strona główna  /  Lista porad  /  Makijaż mineralny
 

Makijaż mineralny

makijaż mineralny

Makijaż mineralny

Kosmetyki mineralne są polecane dla osób o różnych typach skóry. Ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne mogą być stosowane również przez alergików. Doskonale sprawdzają się też w przypadku cery problematyczne..

Dla kogo polecany jest makijaż mineralny?

Makijaż mineralny jest polecany dla osób o różnych typach skóry. Ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne kosmetyki mineralne do makijażu mogą być stosowane również przez alergików. Doskonale sprawdzają się też w przypadku cery problematycznej, np. trądzikowej, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Na stosowaniu makijażu mineralnego skorzysta także cera dojrzała, naturalny podkład będzie nawilżał skórę w ciągu dnia, zapobiegając wyparowywaniu wody.  Charakterystyczną cechą produktów stosowanych w makijażu mineralnym jest delikatna formuła bazująca na składnikach występujących w przyrodzie, dzięki czemu kosmetyki są trwałe, lekkie i sprawiają, że twarz prezentuje się niezwykle naturalnie.

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż mineralny?

Makijaż mineralny jest biokompatybilny ze skórą. Nie zawiera parabenów, substancji konserwujących czy GMO. Jego skład ogranicza się do minimalnej ilości substancji. Zaletą preparatów jest również ich trwałość – produkty nie ustępują pod tym względem klasycznym kosmetykom. Skutecznie odżywiają skórę i sprawiają, że wygląda promiennie i młodo. Wyróżniają się także wysoką wydajnością, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez długi czas.

Jakie składniki najczęściej  znajdują się w podkładach/pudrach mineralnych?
Kosmetyki mineralne bazują głównie na takich składnikach jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu oraz kolorowych pigmentach. Są to składniki promieniochronne. Ponadto tlenek cynku wykazuje działanie antybakteryjne.

Czy istnieje pełna gama kosmetyków do makijażu mineralnego?
Obecnie przekrój kosmetyków do makjażu mineralnego jest niezwykle szeroki, dostępne są miedzy innymi podkłady, pudry, cienie, róże, korektory oraz cienie do powiek. Na rynku obecne są również bazy pod podkład, błyszczyki oraz mgiełki.

Jak nałożyć sypki podkład mineralny?
Sypki podkład mineralny nakładamy na skórę za pomocą pędzla okrężnymi ruchami. Zaczynamy od środkowej części twarzy ku jej bokom. W zależności od potrzeby krycia powtarzamy czynność kilkukrotnie.

Jak nakładać mineralne cienie do powiek?

Cienie do powiek nakłada się małym pędzelkiem lub palcami. Prasowane cienie nakładany na sucho lub na mokro - dla wzmocnienia efektu. Warto również sięgnąć po cienie do powiek o kremowej konsystencji, które można aplikować na skórę podobnie jak preparaty nawilżające. Nie tylko efektownie rozświetlają, ale też odżywiają okolice oczu. Na ten kosmetyk z naturalnymi pigmentami powinny zwrócić uwagę zwłaszcza osoby zmagające się z cerą suchą i pozbawioną blasku.

Na jakie kosmetyki mineralne warto się zdecydować?

Szczególnie polecamy serię kosmetyków RMS Beauty, które nawilżają cerę, wydobywając z niej naturalny blask. Produkty można ze sobą łączyć, uzyskując różnorodne odcienie i tekstury. Jako cienie do powiek bardzo dobrze sprawdzają się artykuły z serii Eye Polish, a do rozświetlenia cery warto zastosować Living Luminizer. Doskonale prezentuje się także błyszczyk Lip Shine, który nie tylko nawilża, ale również odżywia skórę ust.

Czym różni się podkład mineralny od klasycznego?

Podkład mineralny charakteryzuje się delikatną, nawilżającą formułą. W przeciwieństwie do innych, klejących podkładów nie zatyka porów, ale zmniejsza ich widoczność i odmładza wygląd skóry. Świetnie spisuje się jako lekki podkład pod kosmetyki lub jako korektor. Wszystkie dostępne odcienie zostały opracowane w taki sposób, aby podkreślały naturalny koloryt skóry, a jednocześnie równomiernie kryły, maskując przebarwienia i niedoskonałości. Kosmetyk można nakładać palcami lub przy użyciu pędzla.

Zobacz również:

resweratrol | pielęgnacja włosów | olej z pestek moreli